Zakopane z małym dzieckiem. Krótkie trasy w górach z dzieckiem

Gdzie na wycieczkę z małym dzieckiem po górach? Łatwe trasy w górach dla malucha.

Wyjazd do Zakopanego to świetny pomysł na weekend z małym dzieckiem.

Na pierwszy dzień na wycieczkę z dzieckiem po górach polecam Polanę Strążyską w Zakopanem.
Wyjście w zimie z dzieckiem (niecałe 2 latka) które było w wózku zajęło nam niecałe 40 min. Możliwe transportowanie malucha w sankach jak i w wózku (w naszym wózku koła z przodu są małe a z tyłu duże. Nasz wózek to spacerówka Laytrax 4, ale mijaliśmy również ludzi z wózkiem z gondolą ). Idąc w lutym w obfitym śniegu wózek dało się pchać bez problemu. Trasą tą podąża wielu turystów więc ścieżka jest szeroka i ubita. Parking kosztuje około 20 zł za cały dzień, a wstęp 6,00 zł normalny (dziecko w wózku za darmo)

Już po pół godzince wolnego spaceru zobaczymy przepiękny widok na Giewont (ten słynny śpiący rycerz). Docierając do celu zastaniemy darmowe drewniane stoły i ławy przy których możemy wypić herbatkę z termosu lub zakupić coś na wynos (jest pandemia, luty 2021 więc tylko na wynos). Co możemy kupić?
-moskole (takie placki jakby ziemniaczane, małe, z masłem czosnkowym)
– herbata ok. 12,00 zł (więc lepiej mieć swoją)
-gorąca czekolada z bitą śmietaną ok. 12,00 zł
-zupy: gulaszowa, żurek, pomidorowa też około 10,00 zł
-szarlotka (niestety tylko na zimno) 12,00
-soczki, wody itp
Dla dzieciaków zaraz obok ławek jest wysoka górka z której można śmigać na sankach.

Idąc kawałek dalej ok. 15 min, chcąc przedłużyć wędrówkę, (szlak żółty) dotrzemy do często odwiedzanego wodospadu Siklawica. My jednak to odpuściliśmy.

Krótka trasa z dzieckiem w górach, dzień drugi, Rusinowa Polana

Drugi dzień można spędzić idąc na Rubinową Polanę. Jest to szlak w sam raz dla rodziców z dziećmi, gdyż ścieżka jest szeroka, łagodna i krótka a widoki po dotarciu na miejsce przepiękne na całe Tatry. W lutym, gdzie była masa śniegu wybraliśmy dla naszego dwulatka sanki z oparciem i ze śpiworkiem (gdyż spodziewaliśmy się pory drzemki w czasie powrotu). Gdy nie ma śniegu, rodzice często wędrują z wózkiem.

Czas dotarcia na miejsce od parkingu Parking Wierch Poroniec w zimie to 40 min-szlak zielony. Koszt parkingu to 25,00 zł (można też wypożyczyć raczki na buty- takie małe kolce by się nie ślizgać czy sanki). Na końcu nie ma niestety schroniska, ale jest niewielki kościółek w którego kuchni dostaniemy darmową herbatę (no i można przebrać dziecko). Jest to dolina Filipka a kościółek to Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach. Piękny, drewniany. Prowadzą do niego schody w dół więc więc wózek będzie trzeba znieść. Powrót nie wymaga jednak wnoszenia wózka po schodach, wystarczy obejść kościół i dojdziemy z powrotem na polanę, gdzie czekają na nas szerokie, liczne ławy i stoły (w lecie również bacówka z serkami) oraz niesamowite widoki. Dzieciaczki mogą poszaleć na śniegu zjeżdżając na sankach czy jabłuszkach (wielu dorosłych również korzysta, gdyż jest się gdzie rozpędzić).

Szlak prowadzi również na Gęsią szyję ale to już trasa dla zaawansowanych.

Oto dwie trasy dla bardzo początkujących rodziców z małymi dziećmi, gdzie na pewno zobaczycie piękne góry a trasa nie wyssie z Was sił.

Lato w górach z małym dzieckiem, łatwa trasa

Latem rodzice z dziećmi wybierają dłuższe, lekkie trasy, takie jak dolina Chochołowska czy dolina Kościeliska. Na końcu tych dolin są schroniska.

W Zakopanem po południu można przejść się na Krupówki, gdzie kupimy oscypki i znajdziemy liczne góralskie knajpki lub możemy wybrać się na gorące źródła z czego najlepsze są oczywiście termy Chochołowskie (są strefy zabawy dla najmłodszych, grzybki wodne, a woda sięga do kostek).

Nie ma na co czekać, najgorzej się spakować i wybrać a potem jest już pięknie.

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]