Waga do ważenia niemowląt-Jak dobrze zważyć niemowlę?

Moim zdaniem najlepszy wybór:

Waga do ważenia niemowląt

Czy warto kupić wagę do ważenia dziecka w domu? Najważniejszy jest spokój o własne maleństwo. A spokój jest wtedy, kiedy mamy wszystko pod kontrolą. Mając wagę do ważenia niemowląt wiesz, jak twoje dziecko rośnie.

Mój RANKING Wag do ważenia dzieci

Miejsce Nazwa Producent Aktualna cena
1. Waga Elektroniczna Dla Niemowląt 291 Babyono
2. Waga do ważenia dzieci Beurer BY 80 Beurer
3. MEBBY PRIMI PESI Waga dla noworodków i niemowląt MEBBY

Noworodki mają zapewnioną kontrolę lekarza i położnej i są systematycznie mierzone i ważone, ale wiemy, że same dla własnego spokoju lubimy mieć pieczę nad wszystkim. Inwestując nieduże pieniądze w zakup takiej wagi nie musimy się stresować, czy aby nasze dziecko prawidłowo wzrasta. Kiedy waga jest Ci niezbędna? Wtedy kiedy twoje dziecko jest wcześniakiem lub nieprawidłowo przybiera na wadze.

waga do ważenia niemowląt

waga do ważenia niemowląt dzieci

Jaka waga do ważenia dziecka jest najlepsza?

Najlepsza waga to taka która ma wysokie brzegi by dziecko z niej nie wypadło i którą będziemy mogli wykorzystać, gdy dziecko trochę podrośnie.
Waga dla niemowląt elektroniczna czy mechaniczna?
Wagi elektroniczne są bardziej dokładne niż mechaniczne. W przypadku dzieci z niedowagą to własnie o maksymalną dokładność wagi nam chodzi. Jednak bywają bardziej awaryjne.


waga do ważenia niemowląt dzieci

waga do ważenia niemowląt

Dlaczego nie możemy korzystać z naszej wagi łazienkowej?

Bo ich margines błędu jest duży a tu chodzi o bardzo precyzyjny pomiar, który powie nam czy z dzieckiem nie dzieje się coś złego. Waga dziecka jest bardzo ważnym wskaźnikiem jego rozwoju. Jeżeli karmisz swoje maleństwo piersią to wspaniale, bo mleko matki zawiera wszystko, czego potrzebuje Twoje niemowlę: laktozę, witaminy i minerały w takich ilościach by zdrowo rosło. Kiedy karmienie piersią staje się nie możliwe ze względu na bardzo słabą laktację można się wspomóc ziołowymi herbatkami które kupisz aptece, oto

Ranking 2019 preparatów wspomagających laktację.

Nie każdy jednak wie, ze mleko modyfikowane zostało stworzone na wzór mleka matki. Jeżeli mleko dla noworodka powoduje zaparcia lub kolki czasem wystarczy zmienić butelkę dla noworodka na antykolkową w której jest system odpowietrzania, a smoczek jest elastyczny i wydłuża się w podobny sposób jak sutek kobiecy podczas karmienia piersią.

Na co zwrócić uwagę kupując wagę dla niemowląt? Jaką wagą ważyć niemowlę

Dokładność ważenia
Z jaką dokładnością chcemy, żeby wskazywała waga? Jeżeli kupujesz wagę, bo twoje dziecko źle przybiera na wadze to musisz kupić wagę z dokładnością do 2-5 g. Mamy tu do czynienia z noworodkiem, często wcześniakiem, dla którego każdy gram jest istotny. Jeżeli chodzi natomiast o zwykłą kontrolę wagi maluszka wystarczy taka z dokładnością do 10-50 g
Maximum
Do jakiej maksymalnej masy będzie na wadze ważone dziecko. Musimy wiedzieć czy chcemy, żeby nam posłużyła tylko na początek czy chcielibyśmy jej używać dłużej. Często wagi można przekształcić na wagi dla starszych dzieci, zmieniając tacę, których skala sięga aż do 50 kg. I takie są najlepsze.
Szala wagi
Krótka szala nie pozwala zważyć dziecka, bo dotyka nóżkami podłoża. Szala musi być wyprofilowana tak, by dziecko z niej nie wypadło.

waga do ważenia dzieci

waga do ważenia niemowląt dzieci

Co waga dla niemowląt powinna mieć?

1. Wyświetlacz w wadze elektronicznej musi być dobrze widoczny najlepiej podświetlany, a waga prosta i wygodna w obsłudze. Waga mechaniczna musi mieć łatwą do odczytania podziałkę, która jest duża, by można było odczytać pomiar.
2. Tarowanie – możemy dziecko ważyć w ubraniu, kocyku czy rożku. Wcześniej wystarczy zważyć podobne ubranko do tego, jakie niemowlę ma właśnie na sobie.
3. Funkcja HOLD–dziecko może się ruszać a waga i tak je zważy.
4. Zapamiętywanie wyników – bardzo pomocne. Nie zawsze możemy zapisać od razu pomiar, bo dziecko płacze lub pilnie musimy zrobić coś innego. Odpiszemy wynik później. Są też takie urządzenia które prowadzą dziennik za Ciebie, porównując przyrost wagi z danego okresu. Tańsze modele, zapamiętują jedynie ostatni wynik.
5. Wskaźnik BMI – to znamy, jest to stosunek wagi do wzrostu, waga sama określa czy jest prawidłowy. Nie jest to aż tak potrzebny wskaźnik.
6. Pomiar wzrostu – funkcja mierzenia dziecka też się przydaje
7. Wydruk ­– to już gadżet, ale są wagi gdzie można wydrukować wynik
Uwaga: by pomiary były wiarygodne nie przenoś wagi w inne miejsce. Ustaw gdzieś wagę i nie zmieniaj jej położenia, bo wtedy jest różnica w pomiarach.
Ceny wag wahają się od 100 zł ale najdroższe modele potrafią kosztować nawet 1 000 zł.

Ranking 2019 waga dla noworodka

1. BABYONO WAGA ELEKTRONICZNA DLA NIEMOWLĄT 291 cena

opinie: Dobry produkt, łatwa obsługa i montaż, pomiary identyczne z pomiarami położnej. Możemy ważyć starsze dzieci już potrafiące stać do 50 kg. Solidnie wykonana. Ma czytelny wyświetlacz. Mierzy z dokładnością do 5 gr. Antypoślizgowa. Waga pokazuje tylko 3 miejsca po przecinku (normalnie powinno być 4)

2. BEURER BY 80 cena

opinie: jestem bardzo zadowolona, łatwy i szybki pomiar, estetyczna. Przydaje się funkcja tarowania. Niestety brakuje podświetlenia w wyświetlaczu.

3. MyWeigh USA-UltraBaby-U2 od firmy SIDEON cena

opinie: długa gwarancja w Polsce-30 lat, bardzo przydatny Port USB więc można przerzucać do komputera pomiary ważenia. Dodają kabel w zestawie. Intuicyjna w obsłudze.

4. MEBBY PRIMI PESI waga dla noworodków i niemowląt cena

opinie: Bezpieczna dla nawet ruchliwego dziecka, czytelny wyświetlacz pomiaru, niestety możemy na niej ważyć tylko do 20 kg. Łatwa w utrzymaniu w czystości

Pisałam także o:

Jaki materac do łóżeczka?

Jaki nocnik dla dziecka wybrać?

Jaka poduszka do karmienia dziecka

 


Moim zdaniem najlepszy wybór:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. ania2324 pisze:

  waga lubi się przydać. My swoją kupiliśmy za około 150 zł a korzysta z niej już 4 dziecko w rodzinie. Mimo, że karmię piersią synek słabo przybierał na wadze i kontrolowaliśmy go raz w tygodniu. Dla nas to bardzo przydatne urządzenie

 2. Baśkaka pisze:

  W naszym domu była waga do ważenia dziecka która później stała się wagą kuchenną. Wystarczyło zmienić nakładki. Waży do 25 kg

 3. Karinna pisze:

  a po co w ogóle waga dla niemowląt w domu? czy wszystko musimy mieć osobiste, prywatne? przecież monitorować przyrost wagi niemowlaka można na wypożyczonym sprzęcie. Który i tak nie posłuży nam zbyt długo. Albo po prostu na wizycie kontrolnej- to wystarczy

 4. Eryka pisze:

  niestety dziecka nie da się zważyć na wadze łazienkowej z taką dokładnością jak zrobi to waga dla niemowląt. Nasza Kruszynka miewała jelitówki, groził jej szpital bo słabo przybierała i taki sprzęt okazał się dla nas zbawienny.

 5. Krystian pisze:

  BABYONO- mamy wagę dla niemowląt, nianię elektroniczną i monitor oddechu. Wszystko działa bez zarzutu

 6. beti25 pisze:

  jak są wskazania do ważenia dziecka to trzeba je ważyć. Nie co drugi dzień:-) Jak dziecko jest zdrowe to nie ma potrzeby by kupować wagę, ale z drugiej strony mam spokojną głowę jak sobie zważę w domu. Fajnie wskazać to na prezent, bo po co komu kolejne ubranka zwykle w nietrafionym rozmiarze, kolorze i stylu. Albo pampersy w prezencie. Przecież człowiek i tak musi je kupić, lepiej dostać coś co niekoniecznie by się kupiło samemu ale w prezencie to i chętnie . Ja powiedziałam rodzinie co by mi się przydało i jak przychodzili odwiedzać małego po kilka osób to własnie kupili mi wagę dla niemowląt i chustę do noszenia. Jestem bardzo zadowolona. Nasza waga to MEBBY PRIMI PESI , niedroga około 150 zł a niezawodna.

 7. Grzybek87 pisze:

  ANGEL WAGA NIEMOWLĘCA BABY SCALE naprawdę okej

Dodaj komentarz