Przyczepka rowerowa jaką wybrać? Ranking 2020


Moim zdaniem najlepsze:

Przyczepka rowerowa – opinie, oceny, ranking

Jak ruszyć na wycieczkę rowerową z dziećmi, które jeszcze same nie jeżdżą na rowerze? Jest kilka sposobów jak je bezpiecznie i wygodnie przewieźć. Ale chodzi też o to, by to była przyjemność a nie harówka. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze przyczepki rowerowej? Stają się one coraz bardziej popularne. Dla malucha są najwygodniejsze niż foteliki rowerowe dwie osie zapewniają lepszą amortyzację, a więc dziecku jest o wiele bardziej komfortowo i nie jest narażone na wstrząsy. Nawet jak rower się wywróci to przyczepa się nie wywróci.  I można nimi przewieźć dwoje dzieci. Jednak ich cena jest sporo wyższa niż cena fotelika. Jeżeli chodzi o przepisy to są one dopuszczone do ruchu drogowego.

Od jakiego wieku przyczepka rowerowa?

Większość dostępnych na polskim rynku przyczepek rowerowych umożliwia przewożenie dzieci już od 3 miesiąca życia lecz nie polecam takich praktyk. Spaliny, nierówności drogowe nie są odpowiednim środowiskiem dla niemowlaka. Jeżeli jednak zdecydujesz się na przewożenie takiego dziecka to w środku mogą być zamontowane hamaki by bezpiecznie dziecko przewieźć.

Do jakiego wieku mogę przewozić dziecko w przyczepce rowerowej?

To zależy od tego jak długo Twoje dziecko będzie chciało być przewożone w takiej przyczepce. Dzieci lubią być samodzielne i w wieku 6 lat mogą się tam nudzić. Można umieścić w przyczepce rowerowej również zabawki które umilą czas maluchowi. Ale przyczepki przewidziane są dla dzieci aż do 10 roku życia czyli dość długo.

Kiedy warto kupić przyczepkę rowerową?

Gdy jeżdżę z dzieckiem powyżej 20 km. W mieście czasem ciężko jej używać, samochody, wąskie chodniki.

Chcę kupić przyczepkę rowerową. Co brać pod uwagę?

Najważniejsza jest amortyzacja, przestrzeń w środku oraz możliwość pochylenia siedzenia

Amortyzacja– na amortyzację musisz zwrócić uwagę zawsze. Nierówny teren, wstrząsy a do tego delikatna główka małego dziecka i delikatny kręgosłup. Po prostu zapytaj czy przyczepa ma amortyzację bo nie należy to do standardu. Gdy jeździmy po wyboistym terenie warto żeby była piórowa, regulowana. Jazda z amortyzatorami jest wygodniejsza dla dziecka. Amortyzację możemy dokupić w postaci elastycznej poduchy specjalnie do tego stworzonej.

Miejsce w przyczepce– ważne by w środku było dużo miejsca na nogi, by dziecko nie musiało się męczyć podkurczając nóżki. Ważne też jest miejsce do przechowywania które nie powinno ograniczać się tylko do małych kieszonek.

Pozycja siedzenia– kąt nachylenia oparcia może być regulowany. Można odchylić siedzisko do pozycji półleżącej i dziecko może w niej spać

Musimy wziąć pod uwagę jeszcze takie elementy jak

Waga przyczepki i wielkość  –przyczepki rowerowe mieszczą się w granicach 8-18 kg. Wybieraj jak najlżejsze bo doliczyć trzeba jeszcze wagę dziecka a na dłuższej trasie suma tych wag może mieć kluczowe znaczenie. Gabaryty też mają znaczenie bo im większa tym ciężej się zmieścić.

System składania –nie ulega wątpliwości że przyczepka musi się łatwo składać a po złożeniu zajmować mało miejsca. Sprawdź czy sobie poradzić z tą operacją, czy da się ją złożyć jednym ruchem zanim ją kupisz.

Pasy i zagłówki- ważne żeby były wygodne, miały odpowiednią wyściółkę. Fajne są zagłówki z boczkami ale rzadziej spotykane.

Wentylacja przyczepki, a także ochrona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa mają znaczenie.

Jakie mamy przyczepki rowerowe? Rodzaje przyczepek

Przyczepka rowerowa jednoosobowa –mniejsza i łatwo mieści się w drzwiach i w samochodzie.

Przyczepka rowerowa dwuosobowa- dobrze się sprawdza przy dwójce dzieci. Ze względu na swoje dość duże gabaryty warto ją zmierzyć wcześniej i sprawdzić czy zmieści się w bagażniku samochodowym czy w pomieszczeniu w którym zamierzamy ja przechowywać. Uwaga: więcej waży

Przyczepki jednokołowe- Dla ludzi którzy jeżdżą dużo na wycieczki letnie górskie, na wąskie ścieżki leśne i tam przyczepa tradycyjna się nie zmieści a ten odchudzony model owszem. Dobre rozwiązanie również dla dzieci którym nudzi się w zwykłej przyczepce, wtedy można zamienić ją na jednokołową przyczepkę w której dziecko się trzyma i może współpedałować. Oczywiście jest na zewnątrz i jest aktywne. Dyszel można odsuwać lub przysuwać bliżej roweru. Z tyłu mogą być montowane sakwy które chronią ręce dziecka by nie włożyło w szprychy i są fajnym miejscem do przechowywania.

Przyczepka rowerowa dla dziecka 3 w 1

Przyczepka rowerowa kupujemy by przewozić nią dzieci i zabierać razem z nami na wycieczki rowerowe ale taka przyczepka może również być przekształcona w wózek do joggingu lub jazdy na rolkach. Patrzysz czy ma regulowany z tyłu uchwyt. Można odpiąć dyszel i zrobić z tego wózek i tą przyczepkę pchać. niektóre elementy do biegania, trekkingu oraz narciarstwa możemy dokupić oddzielnie. Jest to rzecz naprawdę multi-funkcyjna i można ją wykorzystać na wiele sposobów.

Kupując przyczepkę warto się dowiedzieć jak skręcać rowerem z takim holem gdyż nasz zestaw ma długość około 4 metrów. Manewrowanie jest znacznie utrudnione. Zatrzymywanie również gdyż siła rozpędu jest większa. I pamiętaj by nie przegrzać dziecka bo w przyczepce z reguły jest kilka stopni więcej niż na zewnątrz.

Ranking 1-osobowych, 2-osobowych i jednokołowych przyczepek rowerowych

 1. Przyczepka rowerowa dla dziecka Qeridoo KidGoo cena 1750 zł, 1 osobowa
przyczepka rowerowa jaką wybrać

przyczepka rowerowa jaką wybrać

Opinie: można zamontować w nim nosidełko samochodowe, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Elementy są wymienne dzięki czemu posłuży maluchowi na dłużej. Największa zaletą jest to, że jest bardzo wąska, jako jedna z niewielu, czyli zmieści się w standardowych drzwiach bez konieczności wyjmowania koła- ważne jeżeli ktoś mieszka w bloku. Zajmuje mało miejsca po złożeniu. Bardzo miłe w dotyku zagłówki i wyściółka.

 1. Przyczepka rowerowa dla dziecka Burley Solo cena 2500 zł, 1-osobowa

Przyczepka rowerowa dla dziecka Burley Solo

Przyczepka rowerowa dla dziecka Burley Solo

Opinie: doceniana za niewielkie wymiary i bardzo płynnie działającą amortyzację. Koła zdejmowane są jednym przyciskiem. Bagażnik w porządku. Ma dodatkowe kółka więc pełni rolę wózka.

 1. Przyczepka rowerowa dla dziecka Thule Chariot Cab 2 cena 4000 zł, 2-osobowa

Przyczepka rowerowa dla dziecka Thule Chariot Cab 2

Przyczepka rowerowa dla dziecka Thule Chariot Cab 2

Opinie: dla ludzi bardzo aktywnych, ma wielki potencjał można ją przekształcić w zwykłą spacerówkę na spokojne przechadzki, uprawiać jogging i narciarstwo biegowe. Niestety akcesoria dodatkowo płatne. Jest pojemna, pomieści duży bagaż, ma możliwość umieszczenia dyszla wzdłuż boku przyczepki, możliwość zamontowania podwieszanego hamaczka dla niemowląt. Wysokiej jakości produkt szwedzki.

 1. Przyczepka rowerowa dla dziecka Nordic Cab Urban cena 3000 zł, 2-soosbowa

Opinie: 3 w 1 przyczepka,  jogger, wózek do narciarstwa biegowego. Ma dwa niezależne i bardzo wygodne siedziska których pozycję można zmienić. Pożyteczne otwory wentylacyjne z boku przyczepki. Bardzo dobra amortyzacja na wybojach, przyczepka ładnie pracuje a z minusów to mała siateczkowa kieszeń w której niewiele się zmieści. Waży 17,5 kg to dużo. Ciężko się ją składa. Nadaje się do każdych warunków jak śnieg, wiatr, deszcz, słońce. Zapewnia bezpieczeństwo i  zdrowie dziecku.

 1. Globsports Przyczepka Rowerowa cena 340 zł, 2 osobowa

Opinie: pozytywne opinie i nie wysoka cena

 1. Przyczepka rowerowa Weehoo i-Go Turbo cena 1800 zł, 1-osobowa, jednokołowa

 

Opinie: Dzieci nie nudzą się nawet podczas długich wypraw bo mogą pedałować a gdy są zmęczone po prostu być ciągnięte przez opiekuna, duży bagażnik, bezpieczna.

 

Pisałam także o:

Jaki fotelik rowerowy dla dziecka. Ranking, opinie 2018/2019

Bujaczek dla dziecka jaki wybrać? Opinie, mój ranking 2019

W ciąży na rowerze? Pytania, na które warto sobie odpowiedzieć.

Moim zdaniem najlepsze:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Kiki28 pisze:

  Fajny artykuł, właśnie szukamy przyczepki dla naszego synka

 2. Ilonka pisze:

  No niestety dobry sprzęt trochę kosztuje. Bezpieczeństwo naszych maluchów najważniejsze…

Dodaj komentarz