Projektor dla dzieci jaki wybrać?

Moim zdaniem najlepsze:

Projektor dla dzieci

Jest wiele sposobów na uspokojenie plączącego dziecka i jednym z nich jest projektor dla dzieci. Może to być oddzielne urządzenie lub element niani elektronicznej czy bujaczka. Nie agresywne światło i spokojna muzyka tuli i kołysze do snu naszego maluszka.
Starsze dzieci również będą zachwycone magicznymi gwiazdkami czy tęczą na suficie, będą patrzeć na nie jak zaczarowane. Taki projektor nie tylko pomaga zasnąć ale i w razie nocnej pobudki, wskaże drogę do toalety czy do pokoju rodziców. Dzieci boją się ciemności, więc projektor jest dla nich doskonałym rozwiązaniem daje im poczucie bezpieczeństwa, bo w chwili przebudzenia się delikatnie rozświetli pokój.Czym kierować się przy wyborze projektora? Jak wybrać dobry projektor dla dzieci?

Projektor dla dzieci jaki wybrac

Projektor dla dzieci jaki wybrać

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy by tylko oświetlał pokój i grał miłą muzyczkę, czy też ma zająć czas dziecku wyświetlając historyjki i dać nam, rodzicom chwilę dla siebie.
Którykolwiek projektor dla dzieci wybierzecie, z pewnością będzie doskonałym urozmaiceniem pokoju i posłuży maluchowi przez długi czas. Uczy on dziecko koncentracji uwagi na danym elemencie a także rozwija jego spostrzegawczość.

Rodzaje projektorów dla dzieci

Projektor dla dzieci w postaci lampki nocnej – ustawiamy go na szafce nocnej jak lampkę i w razie potrzeby włączamy melodyjkę, projekcję obrazków czy bajek lub delikatne światełko. Możemy również korzystać tylko z jednej funkcji np. lampki nocnej. Wiele projektorów reaguje na płacz dziecka i wówczas się włącza. Jak wygląda taki projektor? może to być sowa czy bohater z bajki np. Minionki, Elza.

Takie lampki zainteresują starsze dzieciaki wyświetlanymi na suficie postaciami bajkowymi. W prostszych modelach są figury geometryczne, kwiatki czy kosmos czyli księżyce i gwiazdki.
Projektor dla dzieci z karuzelą -maluszek który leży w łóżeczku szybko się nudzi, chyba że nad jego główką wisi karuzela z zabawkami, które się kręcą, gra muzyczka i właśnie dodatkowo karuzela może być wyposażona w projektor. Takie połączenie rozwija zmysły dziecka i jest dla niego ciekawe.
Uwaga: przeznaczony dla niemowląt powyżej 3 miesiąca życia

Projektor dla dzieci w formie przytulanki – jest to połączenie maskotki z projektorem wyświetlającym obraz, który dodatkowo uspokaja dziecko kołysanką. Ze względu na niewielki rozmiar można go wszędzie zabrać. Zwykle takie zabawki zasilane są bateriami. Bardzo lubiane przez dzieci.
Więcej o przytulankach typu MR B, które mają cudowne właściwości np. zawierające termofor anykolokowy przeczytasz tutaj
Projektor dla dzieci w formie latarki led –to fajny gadżet dla starszych dzieci, jest to latarka led która świeci jak projektor wyświetlając ulubionych bohaterów z bajek na ścianie lub na suficie. Może się przydać jako dodatek do czytanych bajek na dobranoc lub uprzyjemnić czas gdy dziecko na nas czeka. W razie potrzeby projektor można przełączyć na zwykłą latarkę i oświetlić drogę np. do łazienki. Projektor zasilany jest bakteryjnie.

projektor dla dziecka

projektor dla dziecka

Na co zwrócić uwagę, kupując projektor dla dzieci

Jeżeli chcemy by projektor pełnił funkcję oświetlenia pokoju sprawdźmy czy poziom światła da się regulować i czy nie jest zbyt jasne.Wybierz taki projektor który będzie miał delikatne barwy by uspokajać dziecko a nie je pobudzać. Sprawdź w jaki sposób jest uruchamiane światło, w większości modeli projektory same się wyłączają po 30-45 min. Niektóre modele działają tylko z melodią, jeżeli nie chcesz by te funkcje działały jednocześnie, to wybierz taki właśnie model.
Projektor dla małych dzieci może być prosty, wyświetlane są gwiazdki czy kwadraty i kółka, które mogą być umieszczone w karuzeli czy lampce. Jeżeli chcemy sprawić radość starszemu dziecku projektor musi być bardziej zaawansowany np. wyświetlać historyjki z bajek i być w formie gadżetu czyli umieszczony w pluszaku, czy latarce.
Jeżeli kupujesz projektor którego głównym zadaniem będzie usypianie dziecka znajdź taki, który będzie miał szeroki wybór melodii od szumu lasu czy wody po kołysanki. Musi być regulowana głośność. Jeżeli projektor z melodią nie jest w stanie uśpić twojego noworodka wypróbuj zabawkę szumiący miś, którego różowy szum, utuli nawet płaczliwego maluszka.

Co o projektorach sądzi położona?

W przypadku noworodków do 3 miesiąca życia nie poleca się by obrazy się przemieszczały, gdyż dziecko widzi w dwóch wymiarach a nie w trzech, jak dorosłe osoby. Karuzela się przyda, ale lepiej żeby do 3 miesiąca życia była nieruchoma. Natomiast muzyka jest jak najbardziej wskazana.
Cena projektorów dla dzieci waha się od 30-100 zł, lecz jeżeli produkt jest markowy może być nawet kilka razy droższy.

Ranking projektory dla dzieci 2018/2019

1. Smiki, Magic Owl, Sowa, projektor, różowy – projektor lampka koszt 80,00 zł

Opinie: W usypianiu pomagają gwiazdki z projektora, które zmieniają kolory. Nasze dziecko lubi zasypiać z sówką która wydaje odgłos bicia serca a także inne przyjemne melodie.

2. TINY LOVE – KARUZELA MAGICZNA Z PROJEKTOREM 3 W 1 projektor karuzela

Opinie: jestem zachwycona, bo moje dziecko bardzo lubi karuzele i czeka, aż ja włączę. Dużym plusem jest regulacja głośności. Działa bez szwanku, wszystko jest wyraźne nawet na wysokim suficie. Melodie w pozytywce są bardzo przyjemne i spokojne.

3. Chicco Projektor gwiazdek -projektor lampka

Opinie: śliczny, dźwięki deszczu, nawoływania wielorybów i muzyka klasyczna, mała laleczka dołączona do projektora, łatwa obsługa.

4. Chicco Tęczowa kostka – projektor lampka

Opinie: melodie nie są denerwujące są bajkowe, wariant różowy i niebieski, Wieczorem świetnie oświetla pokój i myślę że na długo posłuży, gdyż wzbudza zainteresowanie nawet starszych dzieci. Wyświetlane są serduszka, gwiazdki, chmurki, latawce oraz tęcza w 3 różnych kierunkach.

5. 4M, KidzLabs, Kosmiczny projektor, zestaw naukowy cena 47 zł

Opinie: wyświetla 12 slajdów o kosmosie

5. Fisher Price USPOKAJACZ Hipcio z projektorem PROJEKTOR Gwiazd- projektor przytulanka

Opinie: Zabawka pluszak która ma dużo uspokajających melodii oraz dźwięków natury. Dodatkowo szumiś, który zastąpi suszarkę, jednak szumienie nie trwa wystarczająco długo, kiedy dziecko przy szumie zasypia, nagła zmiana scenerii na dźwięki natury je wybudza. Dobra jakość wykonania.

Pisałam również o: 

Jakie nosidełko dla dziecka wybrać? ranking, opinie 2019

Jaki laktator wybrać? Kiedy kupić? Ranking 2019

Mleko dla niemowląt jakie wybrać?
Moim zdaniem najlepsze:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Renatka pisze:

  ojjjej jaka słodka sówka 🙂

 2. Marysia2 pisze:

  dobry pomysł na urodzinki chrześniakowi. Filipek interesuje się tym co na niebie się dzieje więc może kupię mu projektor żeby mógł poleżeć pod gwieździstym niebem. jak się nie spodoba to chociaż będzie służył za lampkę

 3. anja pisze:

  Jak byłam dzieckiem to można było tylko o czymś takim pomarzyć. Na pewno kupię swojemu dziecku projektor, by zaczarować jego pokój.

 4. MatiW pisze:

  właśnie szukałem czegoś co kupić dziecku które będę odwiedzał po raz pierwszy. Fisher-Price, Uspokajacz Hipcio, pluszowy projektor- to kupię

 5. agatka87z pisze:

  karuzela dla dziecka fajnie wygląda nad łóżeczkiem, zawsze można włączyć i dziecko chwilę się zajmie

Dodaj komentarz