Mata piankowa dla niemowlaka- jaką wybrać? opinie najlepsze 2022

Mata piankowa jaką wybrać?- która najlepsza?

Niemowlę, codziennie robi milowe kroki w swoim rozwoju i aby mogło swobodnie leżeć, pełzać raczkować, ćwiczyć obroty i stawiać pierwsze kroki potrzebna jest mu bezpieczna przestrzeń. Najlepiej sprawdzi się miękka, ciepła mata piankowa. Na łóżku czy kocyku dziecko ma ograniczone ruchy, bo się zapada lub ślizga. Świetnym rozwiązaniem jest dwustronna mata piankowa, która stanowi wygodne i stabilne miejsce do zabawy. Wielkim plusem jest to, że można ją z łatwością wyczyścić w przeciwieństwie do dywanu. A sprzątania przy dziecku jest dużo.

Dlaczego warto kupić matę?

– izoluje od chłodu podłogi , można również używać jej na zewnątrz
-amortyzuje ruchy dziecka (upadki)
-nie ślizga się, nie zwija, nie marszczy, dzięki czemu pomaga w nauce raczkowania (w przeciwieństwie do koca czy kołdry rozłożonej na ziemi)
-łatwo ją wyczyścić i jest wodoodporna (zupełnie odwrotnie jest w przypadku dywanu czy wykładziny)
-jest stałym miejscem zabawy

6 cech dobrej maty piankowej

1. Grubość 1 cm
mata piankowa o grubości 1 cm izoluje od zimna. Mimo, że w mieszkaniu jest ciepło zimą, to i tak gdy położymy się na podłodze, czuć chłód, a na takiej macie piankowej, nie ma tego problemu. Na macie o tej grubości nie ma możliwości zaciśnięcia palców stóp czy dłoni na materiale- i o to właśnie chodzi.
2. Nie ślizga się
Mata powinna mieć takie jakby mini kosteczki (taką fakturę antypoślizgową) by mała stópka nie podjeżdżała. Śliska mata całkowicie dyskwalifikuje je jako podłoże dla prawidłowego rozwoju. Dodam, że moje dziecko bawi się na bosaka i to go najbardziej rozwija dziecko, ale inne dzieci bawią się w skarpetkach i też jest OK.
3. Nie łuszczyć się
Zbyt cienkie maty lub po prostu takie do jogi nie nadają się, bo się kruszą, co oczywiście zostaje zjedzone przez dziecko.
4. Wymiary 150*170 lub 150*180
Maty o mniejszych wymiarach nie spełnią swojego zadania, nie ma gdzie rozłożyć zabawek, gdzie się przemieścić. Również rodzic często przebywa z dzieckiem na macie. Mniejszym mówimy nie! Nawet w moim mikro mieszkaniu mata o tych wymiarach super się sprawdza.
5. Dwustronna
Czarno- biała szachownica pobudza niemowlę do ćwiczeń, bo maluchy lepiej widzą kontrastowe kolory czyli czarne, białe i czerwone. Na starszaki (10 miesięczne dzieci) silniej oddziałuje kolorowa strona w zwierzątka, literki, cyferki. Zatem mata sama w sobie jest dla dziecka źródłem zabawy.

6.Czytelna

Dziecko w łatwy sposób będzie odnajdywało się na macie.

Mata piankowa może być prezentem na pierwsze odwiedziny czy prezentem na roczek.

Najczęściej spotykane wymiary mat dla dzieci opinie?

  • mata piankowa 180x180x1
  • mata piankowa 150x180x1
  • mata piankowa 200x200x1
  • mata piankowa 180x200x1

 

 

Mata piankowa dla niemowlaka ranking 2022

1. Mata piankowa dwustronna szachownica 3w1 150*180 Humbi 106,00 zł

 

Najlepsza mata dla niemowlaka

To mój wybór! Najlepsza mata dla niemowlaka na rynku, bo jest w języku polskim. Co to oznacza? Że ma wyrazy-nazwy zwierząt w języku polskim. Dodatkowo ma cyferki i kropki których jest tyle ile wskazuje liczba, żeby dziecku łatwiej było zrozumieć o co chodzi. Jest odpowiednio gruba i antypoślizgowa, nie strzępi się. POLECAM

2. Skip Hop Mata Playspot Grey/Cream 305 zł

Ta mata złożona jest z gigantycznych puzzli które można dowolnie składać i rozkładać tworząc każdego dnia inny design maty. Zestaw to 40 trójkątnych puzzli i 32 elementy tworzące ramkę, dzięki czemu bez problemu dopasujemy matę do wielkości każdego pomieszczenia.
3. Skip Hop Dywan Mata Piankowa Dwustronna 218×132 Wesołe Podwórko 395,12

Z jednej strony maty piankowej wzory które zainteresują niemowlaka i przedszkolaka a z drugiej strony wyciszający, neutralny wzór. Duża powierzchnia maty, miękka i ciepła.

4. Mamabrum Mata Piankowa Las I Góry 179,00

150X180, odpowiednio gruba 1 cm, od pierwszych dni życia. Obszyta estetycznie, powłoka antypoślizgowa

 

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 3.1]

Dodaj komentarz