Mata edukacyjna dla dziecka – jaką wybrać, kupić ranking?

Moim zdaniem najlepsze opcje:

Mata edukacyjna dla dziecka i jej fenomen.

Mata edukacyjna dla dziecka znajduje się w każdym domu, gdzie jest noworodek. Na czym polega jej fenomen? Otóż taka mata pozwala dziecku uczyć się i aktywować rozwój. Dla nas-dorosłych, może wydawać się dziwnie prosta, ale dla dziecka jest ciekawa i różnorodna. Nie zajmuje dużo miejsca, można ją szybko zwinąć. Dzieciaczki czują się na niej swobodnie, bo to ich obszar, ciekawi je bo są tam różne elementy, które można ciągnąć, potrząsać, ssać, gryźć czy dotykać.
Nam, zapracowanym mamom, mata edukacyjna daje chwilę wytchnienia, możemy napić się kawy z koleżanką i porozmawiać, podczas gdy nasze dziecko jest zajęte zabawą a przede wszystkim jest na niej bezpieczne.

mata edukacyjna dla dziecka

mata edukacyjna dla dziecka

Mata edukacyjna dla dziecka. Jakie korzyści daje mata edukacyjna dziecku?

Przede wszystkim maluch nie tylko gimnastykuje swoje ciałko ale i zaczyna kojarzyć i uczyć się, co trzeba zrobić by rzecz zadziałała, zamrugała, zapiszczała, zaświeciła. Twój maluszek będzie mógł leżeć na brzuszku czy pleckach i mieć zabawki zawsze blisko rączek bo na pałągu wiszą ciekawe gryzaczki, lusterka, coś co lubi twoje dziecko. Dzięki temu jego zmysły są stymulowane. Co to znaczy stymulowane? To znaczy, że rozwijamy z pomocą tej maty wzrok, słuch i ruch dziecka. Mata zachęca do unoszenia głowy i pomaga kontrolować ruchy rąk. Przydatne są również maty na których dziecko może również kopać nóżkami np. do pianina.

mata edukacyjna dla dziecka

mata edukacyjna dla dziecka

Jaka mata edukacyjna będzie najlepsza?

Przede wszystkim powinna wystarczyć dziecku do roku życia, a więc musi być na niej miejsce do siedzenia, leżenia, turlania.
Od 0-6 miesięcy dziecko zainteresuje lusterko, będzie chciało sięgać po zawieszki. Faktury materiału muszą być różnorodne, coś musi szeleścić, piszczeć, gdyż to wpływa na sensorykę dziecka.
Starsza pociecha powyżej 6 miesięcy bawi się elektroniczną zabawką wydającą np. odgłosy zwierząt czy ciesząc się z gry w a ku-ku.
Dobrze, gdy mata ma brzegi wypełnione, by dziecko które na chwilę spuścisz z oka nie wypadło z niej. Przydatne okazują się również rzepy z których można zrobić płotek. Takie ogrodzenie chroni twojego maluszka przed przeturlaniem się na podłogę.
Materiał, z którego wykonana jest mata dla dziecka jest bardzo istotny. Musi się go dać wyprać w pralce, bo przecież ulewanie czy siusianie to standard u maluszka. Mata zwykle jest różnokolorowa, by stymulować rozwój dziecka i go zainteresować. Fajnie też, gdy jest grubsza i od spodu z folią izolująca, by można było ją rozłożyć na płytkach, na trawie, wszędzie tam gdzie będzie potrzebna.


Cena maty to granice 100-400 zł.

jaka matę eukacyjną wybrać, kupić

jaka matę eukacyjną wybrać, kupić

Pisałam także o:

Jakie nosidełko dla dziecka wybrać? ranking, opinie 2019

Bujaczek dla dziecka jaki wybrać? Opinie, mój ranking 2019

Jaka niania elektroniczna? Mój ranking 2018-2019

Ranking maty edukacyjne dla dziecka 2022

1. Canpol babies Mata- kojec do zabawy Wesoła Farma 2/287
2. BABY MIX MATA – KOJEC SOWA 4992 Alexis
3. Mata edukacyjna dla dziecka BABYSENSES
4. Kolorowa mata edukacyjna Alfabet Skip Hop

Moim zdaniem najlepsze opcje:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. broneczka pisze:

  Rozumiem, że są powody dla których lusterko w macie nie jest szklane, ale to które jest, zdecydowanie za szybko się porysowało. Zabawki w macie edukacyjnej też szału nie robią, bo są z beznadziejnego plastiku

 2. moniaF pisze:

  mata z Fisher Price nie jest na tyle gruba by można by można było dziecko bezpośrednio na podłodze na niej położyć. To dla mnie wielki minus

 3. nortonbuz pisze:

  ciekawa jest mata edukacyjna z firmy BABYSENSES ze względu na kontrastowe kolory. Niemowlęta widzą kontrastowe kolory czyli czarny, czerwony, biały a widzę, że ta mata jest właśnie w takich kolorach. Kojarzy mi się z zabawką Mr B czyli termoforem dla dzieci które cierpią na kolki. Podobny styl to pewnie podobne właściwości

 4. KamilaK pisze:

  wizualnie bardzo odpowiada mi mata Canpol babies. Ciekawe czy się sprawdzi

 5. karowrk pisze:

  kładę młodego na plecach, szeleszczę zabawką po boku, a gdy się zainteresuje i zaczyna sięgać, pomagam mu się przekręcić. Myślę, że w ten sposób dużo się uczy i szybciej będzie raczkował a potem chodził.

 6. be6nio pisze:

  mamy i matę edukacyjną i bujaczek i myślę, że bujaczek wygrywa

 7. Anfika pisze:

  Łatwo ją utrzymać w czystości bo schnie błyskawicznie. Mała Bunia uwielbiala leżeć na podłodze więc używamy jej też na dworze jako koc

Dodaj komentarz