Jakie produkty kąpielowe przydadzą się niemowlakowi?

Właściwa higiena niemowląt jest niesamowicie istotna. Każdy rodzic powinien zatem zdawać sobie sprawę z konieczności zakupu odpowiedniego płynu, który ją ułatwi. Warto także mieć świadomość tego, czym kierować się przy jego wyborze. Oprócz kosmetyków pielęgnacyjnych, maleństwu mogą przydać się także zabawki do kąpieli. Mogą okazać się szczególnie pomocne w przypadku dzieci, które nie przepadają za czynnościami higienicznymi.

Jaki płyn do kąpieli dla niemowląt wybrać?

Wybierając płyn do kąpieli, należałoby zwrócić uwagę na różne kryteria. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo maleństwa. Jego skóra jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień. Warto byłoby więc sięgnąć po płyn, który został odpowiednio przebadany. Należy zatem szukać stosownych oznaczeń na jego opakowaniu. Dobrym pomysłem może okazać się zakup kosmetyku pozbawionego dodatku sztucznych substancji. Na szczęście, w coraz większej ilości drogerii znaleźć można dobre jakościowo kosmetyki naturalne. Są one bezpieczne dla naskórka, a na dodatek skuteczne. Ważne jest to, aby płyn do kąpieli dla niemowląt od 1 dnia życia pomagał w łagodny sposób usunąć zanieczyszczenia. Nie może jednak w żadnym razie naruszać bariery hydrolipidowej naskórka. Dobrze byłoby też, gdyby posiadał właściwości kojące i nawilżające. Dzięki temu, skóra niemowlęcia po kąpieli będzie przyjemnie gładka i miła w dotyku. Dobrym uzupełnieniem pielęgnacji może okazać się także balsam bądź oliwka. Ten kosmetyk również musi być przeznaczony dla niemowląt. Najlepiej wybierać preparaty hipoalergiczne, bezzapachowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że nie wywołają u maleństwa niepożądanej reakcji skórnej.

Jakie zabawki sprawdzą się w kąpieli?

Aby maleństwo nie marudziło podczas kąpieli, warto zająć je zabawkami. Niektóre niemowlęta bardzo dobrze znoszą czynności pielęgnacyjne, ale nawet jeśli tak jest, zawsze dobrze jest mieć akcesoria kąpielowe w pogotowiu. Wydaje się, że bardzo dobrym pomysłem może okazać się drewniana zabawka. Zabawki z drewna stają się bowiem coraz popularniejsze. Jest to materiał nie tylko ekologiczny, ale również przyjazny dziecku. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby akcesoria po które sięgamy, posiadały odpowiednie atesty. Nigdy nie pozostawiajmy także maleństwa w wodzie bez nadzoru, bez względu na to, czy staramy się je zająć zabawką, czy też nie. W wodzie nietrudno o niebezpieczny w skutkach wypadek, zwłaszcza w przypadku niemowląt. Lepiej zatem przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba