Jakie nosidełko dla dziecka wybrać? – ranking, opinie 2019

Moim zdaniem najlepsze:


Jakie nosidełko dla dziecka wybrać? Nosidełko dla dziecka, coś dla nas zabieganych, zapracowanych, którzy marzą o chwili wytchnienia na świeżym powietrzu. Przyda się również na szybkie wyjście do osiedlowego marketu. Łatwe z założeniu i nie trzeba go wnosić po schodach a my mamy wolne ręce. Czym one się różnią, które są najwygodniejsze i najbardziej bezpieczne dla maluchów. Zapraszamy mamy i tatusiów też!

Nosidełko dla dziecka – od kiedy można stosować?

Czy noworodek może przebywać w nosidełku? Odpowiedź brzmi nie. W nosidełku umieszczamy maluchy, które umieją siedzieć. Wcześniej warto zastosować chusty. Artykuł o chustach znajdziesz tutaj.

Nosidełko dla dziecka – do jakiego wieku?

Nosidełka standardowe dostosowane są do wieku i wagi dziecka. Są też nosidełka regulowane które rosną z dzieckiem.

Są różne modele, nosidełka miękkie są do 16 kg (4 lata) a nosidełka turystyczne do 22 kg dziecka (5 lat).

Słodki to ciężar, ale zastanów się czy dasz rady maszerować z takim nosidłem i dzieckiem.

Nosidełko dla dziecka – czy jest bezpieczne?

Czy nosidełko jest bezpieczne dla dziecka? Odpowiedź brzmi Tak. Tylko nie rekomenduje się czyli nie poleca się noszenia dziecka przodem do świata, bo ciężar ciała małego jest nierównomiernie ułożony i obciąża jego kręgosłup. Za to pozycje na plecach lub tuląca dziecko są polecane i bezpieczne.

Czym się kierować przy zakupie nosidełka dla dziecka?

Dziecko w nosidełku musi siedzieć a nie wisieć. To jest najważniejsza sprawa na jaką musimy zwrócić uwagę. Panel czyli ta wyściółka którą dziecko ma pod pupą musi być szeroka i sięgać OD JEDNEGO DO DRUGIEGO ZGIĘCIA PODKOLANOWEGO DZIECKA.

Czyli najprościej mówiąc nie może być za krótka, za wąska. Bo jak jest za wąska to dziecko w nosidełku zbyt bardzo prostuje kręgosłup i miednicę. Dziecko powinno ułożone w żabkę które ma szeroko rozłożone nóżki, czyli w literkę M.

Polecam nosidełka z miękką konstrukcją, która dostosowuje się do plecków maluszka. W sztywnej konstrukcji dziecko nie może naturalnie się ułożyć. Zresztą nikt z nas w sztywnym pancerzu nie czuje się dobrze.

Gdy nasz maluch ma tendencję do spania musimy zadbać o to by nosidełko sięgało aż do karku. Jeżeli rzadko zasypia to możemy kupić nosidełko sięgające pod pachy i dziecko może machać rączkami na zewnątrz i mieć lepszą widoczność na wszystko co dzieje się wokoło.

Sprawdźmy ,czy nosidełko posiada certyfikaty bo to świadczy o jego bezpieczeństwie używania.

Pisałam także o:

Przyczepka rowerowa jaką wybrać? Ranking 2019

Bujaczek dla dziecka jaki wybrać? Opinie, mój ranking 2019

Jaki materac do łóżeczka?

Nosidełko dla dziecka – rodzaje

Nosidełka miękkie nazwane tak bo mają miękki panel na pleckach, który dopasowuje się do kręgosłupa dziecka i to jest bardzo dobre dla dziecka.

Nosidełko dla dziecka wiązane tzw. Mei Tai-jest podobne do chusty lecz plecki są tu bardziej zabezpieczone. Tu nie ma żadnych klamer, żeby je nałożyć należy zawiązać dwa pasy wokół własnego pasa, sadzamy dziecko na pasie i zawiązujemy pasy na ramiona, a następnie prowadzimy je pod pupą małego. To nic trudnego. Można nosić dziecko z przodu, z tyłu i z boku na biodrze. Miękkie, lekkie i tanie bo w granicach od 130-400 zł.

Nosidełko Hybrydowe to połączenie nosidełka wiązanego z klamrowym. Podobne do Mei Tai? No pewnie, że podobne tylko zamiast wiązać chustę pod pupą dziecka zapinamy pas biodrowy na klamry, a na ramiona wiążemy pasy na krzyż i zawiązujemy je pod pupą dziecka i gotowe.

Nosidełko dla dziecka klamrowe- Co my tu mamy? Ano mamy, po prostu plecaczek, który nosimy z przodu. My rodzice bardzo go lubimy. Za co? A no za prostotę użytkowania, bez żadnych ceregieli zaciskamy klamry wokół pasa i nakładamy szelki naszego nosidła. Jeszcze tylko zapięcie klamry pomiędzy dwoma szelkami by szelki się nie zsunęły i w drogę. Trwa to dosłownie chwilkę.

Jest to super pomysł a problem pojawia się dopiero wtedy, gdy inna osoba zamierza nieść dziecko. Klamry trzeba przesuwać i dopasowywać co jest denerwujące. No chyba, że jest podobnej budowy ciała jak ta pierwsza, która niosła dziecko. Ceny od 250-700 zł

Polecam właśnie ten rodzaj nosidełka, czyli klamrowe, to mój wybór.

 

  1. Nosidło klamrowe Tula FREE-TO-GROW CONFETTI 475 zł

Opinie: Popularny model, dużo pozytywnych opinii, duży wybór kolorów. Szeroki i miękki pas między nogami jest bezpieczny i nie wrzyna się . Wygodne nosidełko w którym nie czuć kilogramów noszonego dziecka,  chodzi o dobrze rozłożony ciężar.  Ma pojemną kieszeń która bardzo się przydaje. Ma kapturek. Wśród negatywnych opinii wymieniany jest szorstki materiał z którego wykonane jest nosidło, który drapie nawet rodzica w nagie ramiona.

2. Manduca nosidełko cena 479 zł

Jeżeli pas biodrowy ogranicza znacznie twój ruch, ściska Cię i źle się z nim czujesz możesz kupić nosidełko klamrowe bez tego pasa. O taki wynalazek dla osób z wystającym brzuchem, tzw. oponką lub kobiety w ciąży. Takie nosidełka klamrowe nazywają się Onbuhimo (Onbu). Ciężar dziecka skoncentrowany jest przy tym rodzaju nosidła na twoich  ramionach, więc ma się wrażenie, że nosimy dość ciężki plecak. Dziecko w tym nosidle widzi drogę przed sobą a nie tylko Twoje plecy. Takie nosidła polecam z firmy Fidella Onbuhimo cena 480,00 zł

Ergonomiczne nosidełko co to jest?

Ergonomiczne powinno oznaczać zdrowie dla dziecka, ale czasem oznacza to tylko i wyłącznie wygodne dla nas. Czyli zwykle nosidła klamrowe które łatwo założyć i ściągnąć. Nosidła mogą być dobre i złe. Dobre to takie które mają szeroki panel pod pupą, który jeszcze raz podkreślę sięga do zgięcia kolanowego dziecka. Posadź dziecko i sprawdź dokąd sięga mu to nosidełko. Panel musi być na tyle szeroki by dawać dobre podparcie.

Nosidełka turystyczne dla dziecka

Nosidełka  turystyczne zabiorą nasze dziecko w góry, do lasu. Wyglądają trochę jak  turystyczny plecak, są masywniejsze, mogą mieć metalowy stelaż, są cięższe od zwykłych nosidełek. Niestety jest to ich wada, bo musimy jeszcze doliczyć wagę dziecka oraz rzeczy, które musimy zabrać jak picie i jedzenie. Często mają podpórkę z tyłu by plecak z dzieckiem nie przewrócił się, gdy go postawimy na ziemi. Dziecko nosimy w nosidełku turystycznym tylko na plecach.

Wyposażone jest w pas biodrowy oraz szelki, które powinny być regulowane. Nosidełka turystyczne mają w standardzie osłony chroniące przed słońcem i deszczem, no i dobrze bo się przydają. Nosidełka turystyczne mogą być również składane. Można w nich nosić nawet większe dzieci, które nie mają siły iść. Gorzej jak to Ty nie będziesz mógł/mogła iść Cena 400-1400 zł

  1. Deuter nosidełko turystyczne family kid comfort III cena 1087 zł

Opinie: nosidła Deuter sprawdzone  i z pełną odpowiedzialnością je polecam. Wykonanie porządne z dobrej jakości  materiałów i estetyczne. Na plus  zasługuje daszek, osłona p/deszczowa i moskitiera.

  1. DEUTER NOSIDEŁKO TURYSTYCZNE KID COMFORT II 911 ZŁ

 

 

Nosidełka dla dzieci- podsumowanie

Nosidełka dla dzieci to wynalazek naprawdę świetny. Mamy dziecko przy sobie, możemy wędrować i nic nas nie ogranicza jak w przypadku wózka. Jesteśmy mobilni i niezależni a dziecko ma wiele frajdy.   I o to właśnie chodzi.

Aktywni rodzice chętnie sięgają również po foteliki rowerowe, które dają im swobodę podróżowania z dzieckiem na rowerze. A hitem teraz jest przyczepka rowerowa.

Ranking nosidełek dla dzieci 2019.

 

Moim zdaniem najlepsze:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

  1. edytaŻ pisze:

    życie zweryfikowało kilka moich poglądów na temat nosidełek. Moje dziecko nienawidziło być w nosidełku, choć było ono dla mnie wybawieniem bo mieszkam na 4 piętrze. Jednak gdy tylko wychodziliśmy z klatki to już zaczynał się ryk i nie usiedział w nim.

  2. gagatek82 pisze:

    nosidełko ułatwia życie , wszędzie tam gdzie wózek je utrudnia. Przydaje się na wypad po niewielkie zakupy do spożywczaka, po dziecko drugie dziecko do przedszkola, na pocztę itp.

  3. ReniFer95 pisze:

    Do nosidełka trzeba się przyzwyczaić bo jakby nie było to jest ciężar na ramionach zamiast w wózku. No i nie możesz wziąć tyle rzeczy które normalnie nosisz w torbie. Na krótki wypad jest fajne lub gdy ktoś idzie z Tobą kto niesie klamoty.

  4. Nat02 pisze:

    dobry artykuł pozwalający rozróżnić nosidełka, bo w sklepie każde jest ERGONOMICZNE. My po konsultacjach stawiamy na Tula

  5. Dragomira7 pisze:

    W upały niestety warto się przygotować na zwiększone pocenie. A wózeczkiem cyk cyk cyk i jedziemy.

  6. Justyś pisze:

    Swietny artykuł, my zainwestowaliśmy w nosidło Luna Dream, idzie lato, różne wycieczki i wyprawy i na pewno będzie bardzo używane.

Dodaj komentarz