Jaki nocnik dla dziecka wybrać? kupić? 2022

Nocnik dla dziecka jaki kupić?

Nocnik dla dziecka przez pewien czas staje się ważnym elementem w naszym domu. Dziecko woła, że chce siusiu i nocnik musi się zjawić niemalże natychmiast. Bądź gotowana na nagłe sytuacje w domu i w podróży.

Takiego nocnika nie kupuj

Żeby dziecko zdążyło na nim usiąść, nie może to być sprzęt przez który trzeba przekładać nogę typu samochodzik czy zabawkowa lokomotywa, która ciągnie nocniczek, bo dziecko po prostu nie zdąży. Wielkim minusem jest to, że nie wystarczy po prostu zsunąć spodni, ale trzeba je ściągnąć, a tu przecież nie ma na to czasu. Unikaj takich modeli.
Sprawa zakupu nocnika staje się zatem bardzo ważnym wydarzeniem.

Wygląd nocnika dla dziecka

Maluch musi lubić swój nocnik. Powinien mu się podobać wizualnie. Nieco starsze dziecko warto zabrać do sklepu i zapytać o zdanie. Maluch poczuje się ważny i będzie bardziej go lubił i chętniej używał. Nie musimy koniecznie kupować dokładnie tego modelu które chce, możemy kupić podobny, tańszy czy wykonany z lepszego tworzywa. Dziecko ucieszy się też, gdy zrobimy mu niespodziankę, przynosząc mu do domu jako prezent.

Najlepszy nocnik dla dziecka Ranking 2022

Nocnik dla dziecka musi być również łatwy do utrzymania w czystości. Wielki gadżet niekoniecznie łatwo jest opłukać. Może nie zmieścić się w umywalce lub pod prysznicem. Kształt w którym nie ma za co chwycić też jest problem. Najlepiej, gdy ma wyciąganą wkładkę. Takie nocniki z wyciąganym pojemnikiem w najprostszej wersji można kupić za cenę 20 zł.

IKEA LOCKIG NOCNIK NOCNICZEK WYGODNY ANTYPOŚLIZGOWY– cena 27,98 zł

nocnik dla dziecka

nocnik dla dziecka

Nocnik, żeby był użyteczny, nie może być zbyt cienki, ze słabej jakości plastiku czyli taki który się chwieje, bo dziecko siadając na nim wystraszy się, że nocnik się ugina i zrezygnuje bojąc się, że spadnie.

To, że wydasz dużo pieniędzy na nocnik nie zawsze oznacza, że twoje dziecko go polubi. Czasem przeszkadza mu kształt, zbyt wąskie lub zbyt duże wycięcie lub wysokość. Nie zniechęcaj się, gdy maluch nie chce siadać na nocniku, początki są zawsze najtrudniejsze i dla dziecka i dla nas. Czasem trzeba kupić inny nocnik i dziecko się do niego przekonuje. Bywa też, że problem nie leży w nocniku ale w zaparciach, które mogą być spowodowane dietą dziecka. Warto wiedzieć jakie Mleko dla niemowląt wybrać i czym one się różnią.

Nocnikowe gadżety

nocnik interaktywny

nocnik interaktywny

Co może mieć nocnik? może mieć pozytywkę, może mieć kształt tronu, samochodu, pieska, foczki.
Smiki, nocnik interaktywny, gra 12 zachęcających melodii, łatwy do czyszczenia zbiornik cena 29,00

Pisałam także o:

Bujaczek dla dziecka jaki wybrać? Opinie, mój ranking 2019

Jaki laktator wybrać? Kiedy kupić? Ranking 2019

Jaki smoczek dla dziecka? Mój RANKING 2018/2019

Jeżeli dziecko ma ulubioną bajkę, nocnik może być z tej właśnie serii np. Elsa cena 20,99
Nocnik Antypoślizgowy FROZEN KRAINA LODU biały cena 20,99

nocnik dla dziecka

nocnik dla dziecka

Kolejna rzecz to nocnik turystyczny który przyda się w podróży. Różni się od zwykłego tym, że nie ma dna, którego i tak nie chcielibyśmy nieumytego wieźć ze sobą. Wygląda jak nakładka na WC ale ma nóżki. Przyda się na szybką akcję na trawie, może też być wykorzystana w pomieszczeniu. Jak go używamy? Trzeba umieścić uchwyty specjalnego jednorazowego wkładu w otworach, dzięki czemu będą zawsze na swoim miejscu. Ale co fajne, możemy zastosować również zwykłą foliową torebkę. A gdy jesteśmy w czystym pokoju hotelowym, możemy również zastosować nocnik jako nakładkę na toaletę dla dziecka. Nie każde dziecko przekona takie rozwiązanie ale jest to ciekawa wyjście z awaryjnej sytuacji.

Koszt 80,00zł OXO, nocnik turystyczny 2w1, Raspberry cena 80,99

nocnik nakładka na toaletę

nocnik nakładka na toaletę

Jest jeszcze możliwość zamiast nocnika zastosowania nakładki na WC w zestawie z drabinką czy podestem po której wspina się dziecko. Czuje się wtedy jak dorosły. Takie rozwiązanie jednak nie jest dobrym pomysłem na początek. Nóżki są regulowane więc dopasują się do toalet zawieszonych na różnej wysokości. Stopnie są antypoślizgowe. Może kogoś dziwić po co dziecku nakładka na toaletę skoro umie na niej usiąść? a no po to, żeby dziecko nie bało się, że do niej wpadnie. Tak właśnie myślą dzieci. Cena od 17 zł za samą nakładkę i od 89,00 w zestawie z drabinką

nocnik nakładka na toaletę

nocnik nakładka na toaletę

THERMOBABY NAKŁADKA ZE STOPNIEM NIEBIESKI cena 91,40

Nocnik jednorazowy jest idealny na place zabaw, plaże, baseny, parki i inne miejsca publiczne, lub po prostu wtedy gdy zapomnieliśmy domowego nocnika. Lubimy być eko i właśnie dlatego stworzono jednorazowy nocnik biodegradowalny, którego można się łatwo pozbyć. Szybko się rozkłada i jest super-chłonny. Można też zabrać go w podróży dla dzieci które mają chorobę lokomocyjną.

nocnik jednorazowy

nocnik jednorazowy

Cena 5,00
Tron, jednorazowy biodegradowalny nocnik cena 5,99

Dobry nocnik to wydatek rzędu około 20-100 złotych, ale cena zwykle nie jest uzależniona od jakości, ale właśnie od wyglądu. Twoje dziecko, który nocnik przekonał?

Zobacz także:

Mata edukacyjna dla dziecka jaką wybrać?

Krzesełko do karmienia dziecka-6 rzeczy na które należy zwracać uwagę przy zakupie krzesełka do karmienia do małego mieszkania

Jaka poduszka do karmienia dziecka

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Nowakowa pisze:

  jednorazowy nocnik, to jest hit. Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Na pewno w podróży by się przydał.

 2. Sabka pisze:

  moją dwulatkę sadzam na nocniku i cały dom się cieszy, jak coś się uda zrobić ale też masakra

 3. eligio pisze:

  Nauka siusiania jest bardzo trudna i dla rodziców i dla dziecka. Trzeba dużo cierpliwości. Wywrotki i sprzątanie na początku to coś co niestety trzeba przetrwać. U nas lepszym rozwiązaniem niż nocnik okazała się nakładka na toaletę. Dzieci nas obserwują i chcą tak jak my.

 4. Tolek pisze:

  Nauka korzystania z nocnika to koszmar. Lata po całym domu z gołą pupą i po ogrodzie. Nie ma szans, żeby siedział na nocniku

 5. Kiki pisze:

  Nocnik BEABA i nocnik z IKEA bardzo mi się spodobał za wyciąganą wkładkę. Brawo za pomysłowość.

Dodaj komentarz