Jaki monitor oddechu wybrać, kupić, gdzie, ranking?

Moim zdaniem najlepsze:

Jaki monitor oddechu?

Przyjeżdżasz z noworodkiem ze szpitala do domu i już nic nigdy nie będzie takie jak było. Mały człowiek, ale wielka zmiana w waszym życiu i wielki cud.
Teraz nadchodzi najtrudniejszy, najpiękniejszy, niezapomniany czas. Jak sobie ułatwić trudne początki? Monitor oddechu uspokoi i usprawni pierwsze miesiące po pojawieniu się w domu maleństwa.
Dziecko zasypia, a ty czuwasz. Zastanawiasz się czy gdy jesteś w łazience twoje dziecko czasem się nie dusi? Z tyłu głowy ciągle masz informację o śmierci łóżeczkowej dzieci.
By czas odpoczynku dziecka nie przerodził się w czas wyczerpania matki możesz zakupić monitor oddechu. To nie tylko gadżet dla malucha, to inwestycja w spokojny sen rodziców. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS – Sudden Infant Dealth Syndrome)

jaki monitor oddechu wybrać

jaki monitor oddechu wybrać

Monitor oddechu – jak to działa?

Monitor oddechu to jedna lub dwie płytki które podkładamy dziecku pod materac a z boku do łóżeczka montuje się czujnik. Czułość płytek jest regulowana w ustawieniach, można w ten sposób dopasować ją do większości materacy, tak by nie powstawały fałszywe alarmy.
Gdy ruch dziecka jest niewyczuwalny i jeżeli dojdzie do 20 sekundowego zatrzymania oddechu u dziecka to każdy monitor oddechu zaczyna się uruchamiać. Najpierw w łóżeczku dziecka zaczynają się wibracje by wywołać kolejny oddech u dziecka.

Jeżeli to nie nastąpi to zaczyna wyć alarm. Ten sygnał jest dobrze słyszalny, bo ma za zadanie wybudzić dziecko ze snu. Oczywiście Ty też staniesz na równe nogi bo alarm jest bardzo głośny, no i potrzebny, bo po to jest, ma Cię poinformować, że z dzieckiem dzieje się coś złego.
Uwaga: Monitor oddechu nie rozwiąże wszystkich waszych problemów. Z uwagi na to, że działa na brak oddechu i brak ruchu to w momencie zadławienia się dziecka, które będzie ruszać nóżkami urządzenie i tak nie zadziała.

Monitor oddechu – jakiemu dziecku jest niezbędny?

Monitor oddechu jest konieczny, gdy dziecko jest w grupie podwyższonego ryzyka czyli u wcześniaków i niemowląt z niską wagą urodzeniową, u maluchów z wadami serca lub gdy są obciążone chorobami genetycznymi. W monitor oddechu powinna się uzbroić również matka która dużo paliła papierów podczas ciąży.
Zdrowym dzieciom również przyda się monitor oddechu, bo przyczyną nagłej śmierci łóżeczkowej u zdrowych dzieci jest zazwyczaj ciąg niekorzystnych zdarzeń następujących po sobie, spowodowanych bezdechem przez złe ułożenie główki dziecka która blokuje dopływ krwi do mózgu, infekcjami, przegrzaniem czy narażeniem na dym tytoniowy. Mały organizm traci stan równowagi i nie jest w stanie pracować prawidłowo.
Nie ma jednak co do tego wątpliwości, że jest to gadżet na spokojny sen noworodka i jego mamy.

Monitor oddechu- czyli co zrobić by nie włączał się fałszywy alarm.

Trzeba pamiętać by wyłączać monitor oddechu, gdy bierzemy dziecko z łóżeczka np. do przewinięcia. Przeżyłam, idę z dzieckiem na dół domu a tu wyje i trzeba się wracać. A jeszcze gorzej jest przy nocnych karmieniach, nie można zapomnieć go wyłączyć bo wtedy cały dom na nogach. No i koniecznie pamiętać by włączyć monitor oddechu, gdy odkładamy malucha do łóżeczka.
Polecam, żeby płytki były dwie bo można je szerzej rozsunąć, gdy jest tylko jeden talerz to wystarczy że dziecko przemieści się na bok łóżeczka a alarm zaczyna wyć. Ty masz serce w gardle, bo Ci się wydaje, że dziecko nie oddycha a ono po prostu się przesunęło i nie jest przez płytkę wyczuwalny ten jego ruch.

Monitor oddechu – cena

Monitor oddechu w zależności od modelu i producenta to cena od 300-900 zł. Ranking monitorów oddechu 2019 poniżej.
Monitor oddechu i niania elektroniczna w jednym zestawie to koszt od 600 zł
Jeżeli monitor oddechu ma dodatkowe funkcje takie jak termometr, lampkę to również musimy dopłacić.
Powinniśmy się też zastanowić na jak długo chcemy, żeby to urządzenie nam służyło, są monitory oddechu do 3 miesięcy ale moim zdaniem to zbyt krótko i to zazwyczaj jest jedna płytka, ich cena jest niższa a są takie monitory oddechu które wystarczą od 0-roku i wtedy mamy dwie płytki.

Zobacz moje wpisy o:

Jakie pieluszki / pieluchy / pampersy wybrać dla swojego dziecka?

Jaki laktator wybrać? Kiedy kupić? Ranking 2019

Termometr dla dziecka jaki wybrać opinie rankingi

 

Podsumowanie

Zawsze wydawało mi się, że takie gadżety nie będą mi potrzebne, dopóki nie urodziłam dziecka. Teraz już wiem o czym mówią matki, to faktycznie duży komfort i spokój, ale dopiero teraz to rozumiem. Ciężko się wyluzować. Nie wyobrażam sobie położyć dziecka do snu w dzień, zamknąć drzwi i zająć się swoimi sprawami bez włączonego monitora oddechu, bez nasłuchu i podglądu. Dobrze, że go kupiłam.
A czy u Was sprawdził się monitor oddechu?

Ranking monitorów oddechów dla dzieci 2019:

1. Babysens 5
Opinie: Dwie duże płyty, talerze które możemy ze sobą złączyć, jedna to jest dla dziecka do 3 miesięcy a po skończeniu przez dziecko 3 miesięcy podłączamy drugą płytę. Jest chwalona za to, że nie ma za dużo fałszywych alarmów. Alarm włącza się po 15 sekundach a nie tak jak to jest w standardowych urządzenia po 20 sekundach.

Babysens 5

2. Angelcare AC 1100
Opinie: monitor oddechu, niania elektroniczna przez którą można mówić do dziecka i go widzieć oraz lampka w jednym. Urządzenie odmierza długość drzemki naszego dziecka, polecany przez Panią Gadżet. Bada temperaturę pomieszczenia.

Angelcare AC 1100

Ma kształt aniołka, który sprawuje opiekę nad dzieciątkiem. Dwie maty jedna pod klatkę piersiową a druga w okolicy nóg więc nawet jak dziecko się trochę przesunie to mata wyczuje ewentualny bezdech.

3. BabySense Monitor oddechu 7
Opinie: Łatwy w obsłudze, bardzo intuicyjny, estetyczny, dobra jakość wykonania. Urządzenie daje poczucie bezpieczeństwa, gdyż nie trzeba sprawdzać co się dzieje z dzieckiem tylko spojrzeć czy dioda miga na zielono.

BabySense Monitor oddechu 7

 

4. Monitor Oddechu Nanny Bm-02

Opinie: działa na baterie paluszki i to cały rok na tych samych, ma dobry zasięg. Jest wytrzymały i lekki. Mata nie przeszkadza dziecku a my śpimy spokojnie. Produkt spełnia oczekiwania.

Monitor Oddechu Nanny Bm-02

5. Snuza Hero MD
Opinie: przenośny monitor oddechu dla niemowląt, przypina się go do pieluszki. Ma certyfikat wyrobu medycznego. To urządzenie jest bardzo malutkie i bardzo czułe. Pieluszka musi być dobrze dobrana, nie może być za duża czyli za luźna.

Urządzenie może przeszkadzać przy odbijaniu. Wiele osób chwali sobie to, że jest zawsze z dzieckiem bez względu na to czy śpi w swoim łóżeczku czy gdzieś indziej. Dzięki migającym diodom łatwiej w ciemności zlokalizować dziecko. Nie trzeba pamiętać o wyłączaniu urządzenia

Snuza Hero MD

Zobacz moje ostatnie wpisy:

Bujaczek dla dziecka jaki wybrać? Opinie, mój ranking 2019

Jaki materac do łóżeczka?

Najważniejsze rzeczy dla mamy i dziecka. Co kupić przed porodem w aptece?

Moim zdaniem najlepsze:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. ElzaZ pisze:

  szwagierka ma Babysens 5 i ja teraz będąc w ciąży również na niego poluję. Nie musisz się stresować, że dziecko nie oddycha zwłaszcza, że będzie spało w innym pokoju. Sprawdzony sprzęt, bardzo przydatny

 2. Antośka pisze:

  no nie wiem, czy tak naprawdę to jest niezbędnik wyprawkowy, może Cię co najwyżej niepokoić gdy zapomnisz go wyłączyć biorąc dziecko do przebrania. Każde uruchomienie budzi obawę co by się stało, gdyby go nie było, a to często fałszywe sygnały bo dziecko się przesuwa i mechanizm go nie wyczuwa. Dla mnie zbędny wydatek

 3. Klaudyna pisze:

  Zbędny, drogi, sprzęt dla przewrażliwionych mam. Chyba że u kogoś w rodzinie są problemy ze śmiercią łóżeczkową lub dziecko jest niskiej wagi urodzeniowej

 4. Dorka pisze:

  Angelcare AC 1100 jest fantastyczny. U nas w zestawie z nianią. Wysokiej jakości sprzęt, przydatny i potrzebny. Przypomina Aniołka, oryginalny kształt jak na Na razie bezawaryjny. polecam

 5. Kieri pisze:

  właśnie szukamy monitora oddechu, artykuł bardzo ciekawy. Po przeczytaniu wielu opinii chyba zdecydujemy się na monitor oddechu BabySense 7. Jest też BabySense 5, ale to chyba starszy model a cenowo podobnie

Dodaj komentarz