Jaki inhalator dla dziecka jaki wybrać, kupić, cena, ranking?

Moim zdaniem najlepsze

Inhalator dla dziecka jaki wybrać?

Dzieci łapią katar i inne choroby w przedszkolu, ale również przez zmienną pogodą i osłabienie. Niestety przytrafia się im to nawet raz na miesiąc. By skutecznie walczyć z objawami infekcji, możemy zastosować inhalator.

Obecnie są bardzo popularne, szczególnie lubią je rodzice dzieci które cierpią na częste infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Dzięki temu urządzeniu możemy podać maluchowi różnego rodzaju specyfiki. Ale jak działa inhalator i jak wybrać najlepszy inhalator dla dzieci?

Jak działa inhalator dla dziecka?

Inhalator służy do inhalacji czyli wdychania substancji leczniczych w formie aerozolu, delikatnej mgiełki bądź pary do dróg oddechowych, oskrzeli i płuc.

W ten sposób łatwiej nam wykrztusić zalegającą wydzielinę,  lepiej wchłaniają się również leki przeciwzapalnie i rozkurczowe.

Do inhalatora można wlać bezpieczną sól fizjologiczną mającą wspaniałe i delikatne działanie oczyszczające, cudownie pachnące olejki eteryczne, które relaksują i oczyszczają ciało takie jak eukaliptusowy, miętowy, jaśminowy. Możemy przeprowadzić inhalację z użyciem specjalistycznych leków czy antybiotyków.

Czym różni się inhalator od nebulizatora dla dzieci?

Różnica polega na tym, że z używając inhalatora musimy wykonać wdech by substancja dostała się do organizmu  a nebulizator tego nie wymaga czyli nie musimy się zsynchronizować co jest przydatne w przypadku małych dzieci i starszych osób np. z demencją.

Inhalacja ma znacznie szerszy zakres. Nebulizacja to tylko jeden z elementów inhalacji. Do jej przeprowadzenia potrzebny jest nebulizator, czyli specjalny pojemnik na lek. Nie każdy inhalator wyposażony jest w nebulizator.

Kiedy warto sięgnąć po inhalator dla dzieci?

Warto mieć w domu inhalator, gdy często chorujemy na gardło, mamy problemy z zatokami, krtanią czy tchawicą. Osoby które cierpią na astmę lub alergię również go docenią. Przyda się wszystkim domownikom, nie tylko dzieciom. Czasem pomaga również osobom które chrapią.

Używać inhalatora może każdy, gdyż nie ma skutków ubocznych, jednak leki które w nim umieszczamy mogą je wywoływać i musimy znać ich dawkowanie. Po prostu musimy wiedzieć czym się kurujemy. Na początek wszystko wprowadzamy stopniowo i gdy efekty są dobre, kontynuujemy działania.

Rodzaje Inhalatorów dla dzieci

Inhalator dla dzieci kompresowy czyli tłokowy. Najpopularniejszy. Cząsteczki leku są zasysane i dostarczane do nosa i ust a następnie do oskrzeli i płuc

Inhalator dla dzieci ultradźwiękowy – cząsteczki leku przenoszone są za pomocą ultradźwięków czyli malutkie kropeleczki poruszają się i przedostają się do organizmu dzięki czemu inhalacja jest szybsza i skuteczniejsza.

Jak wybrać dobry inhalator dla dzieci?

  • Wielkość cząsteczek (MMAD) – od tego jak duża jest cząsteczka zależy gdzie trafi lek. Najlepsze inhalatory to takie które maja jak najmniejsze wartości, czyli mgiełka jest jak najmniejsza, dzięki temu trafia głębiej

8 µm –do górnych dróg oddechowych. Czyli najsłabsza inhalacja

8 µm do 5 µm – do tchawicy i dużych oskrzeli,

2-5 µm – do oskrzeli i oskrzelików,

0,5-3 µm – do płuc. Najsilniejsza inhalacja. Najskuteczniejszy

  • Czas pracy – tempo inhalowania musi być regulowane, bo dzieci nie lubią nagłego szybkiego trybu, ale czas zabiegu nie może być długi bo dzieci nie mogą długo siedzieć w jednym miejscu.
  • Praca inhalatora – inhalacja trwa 10-15 minut. Później urządzenie się wyłącza i potrzebuje przerwy nawet do 40 min. Ile osób będzie korzystało z inhalatora? Jeżeli więcej dzieci jeden po drugim to warto poczytać o tym jak długa musi być przerwa.
  • Poziom głośności – cichy inhalator to hałas na poziomie 60dBA. Nie chcemy obudzić śpiącego dziecka ani go wystraszyć

Inhalator dla dzieci – dodatkowe akcesoria

Maseczki- gdy kupujesz inhalator z myślą o dziecku, zerknij czy jest maseczka dla dorosłego, dla dziecka i dla niemowląt ( jeżeli takiej potrzebujesz)

Ustnik-niekiedy dzieci wolą korzystać z ustnika niż z maseczki i w części inhalatorów jest taka możliwość. Czasem jest to nawet w formie smoczka, dziecko ssie smoczek a mgiełka przedostaje się do nosa, oczu i żołądka, jednak u niektórych maluchów wywołuje to podrażnienia

Jeżeli maluch boi się inhalacji, najpierw pokażmy mu, że i my się inhalujemy, potem rodzeństwo, potem pluszak a po tym czasie i maluch chętnie podda się zabiegowi, szczególnie gdy w TV idzie bajka.

Inhalator dla dzieci mój ranking:

  1. Microlife Neb 100B cena 100 zł

Opinie: duża żywotność używam od 3 lat. Uratował nas od infekcji i od stosowania antybiotyków nie raz. Działa szybko i wpompowuje do układu oddechowego to co trzeba, można go postawić w każdej pozycji i nadal pracuje. 2 maseczki dla dzieci i dorosłych, ustnik i końcówka do nosa. Dość głośny ale akturat ten dzwięk usypia dziecko.

  1. Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH 259,00 zł

Opinie: cichy, bezszelestny. Bardzo efektywny przepływ na poziomie 0,25ml/min. Dajesz dziecku do ręki i może z nim chodzić po domu, można go zabrać w podróż. Jest ultradźwiękowy, można podawać sól fizjologiczną i sterydy, sprawdza się u alergika.

  1. Medel Family 92459 cena 149 zł TEN

Opinie: dobry, solidny produkt, dzieci go lubią, powietrze delikatne, łaskocze dzieci w nosek. Bardzo dużo pozytywnych opinii w Internecie. Zestaw maseczek dla całej rodziny. Pozwala na inhalację płuc w większym zakresie, gdyż ma małe cząsteczki.

  1. Beurer IH 40 CENA 250 ZŁ

Opinie: Ogólnie dobry inhalator, cichy i zgrabny, daje się zabrać w podróż. Pomimo dość wysokiej ceny, polecam.

  1. Microlife Neb 400 cena 140

Opinie: wygląd jest super, wytrzymuje upadki, łatwa obsługa.

  1. Intec Panda inhalator kompresorowo tłokowy 1 sztuka cena 130 zł

Opinie: inhalator ma smoczek, pomaga gdy dziecko choruje. Inhalacje nie są problemem

Pisała także o:

Krzesełko do karmienia dziecka-6 rzeczy na które należy zwracać uwagę przy zakupie krzesełka do karmienia do małego mieszkania

Jaki prezent na roczek? Co wybrać, co kupić?

Jaki materac do łóżeczka?

Jaka niania elektroniczna? Mój ranking

Bujaczek dla dziecka jaki wybrać? Opinie, mój ranking 2019

Moim zdaniem najlepsze:

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz