jaka Szklana butelka dla niemowlaka? Ranking 2022, opinie

Szklana butelka dla niemowlaka to moje dzisiejsze wyzwanie:)

Karmienie niemowlaka to najważniejsze zadanie mamy. Karmienie piersią jest prostsze choć i z tym nie bywa łatwo, to jednak przejście na sztuczne mleko dla niemowląt rodzi jeszcze więcej problemów. Na początek zadajemy sobie pytanie jaka butelka dla noworodka?

jaka szklana butelka dla noworodka

POJEMNOŚĆ – jaka butelka dla niemowlaka?

Przywożąc małego krasnala do domu powinniśmy mieć co najmniej jedną butelkę o pojemności 150 ml. Przyda się nawet wtedy, kiedy zamierzasz karmić piersią. Laktator odciągnie mleko które później bezpiecznie możesz przechować w butelce w lodówce lub gdy laktacja okaże się niewystarczająca, butelka będzie pomocna, by podać dziecku mieszankę mleczną. Butelka musi czekać na maluszka w domu. Po ukończeniu 4 miesiąca życia potrzebna będzie większa butelka o pojemności 220 ml, przy czy poprzednia się nie zmarnuje, bo możemy w niej podawać wodę czy herbatkę dziecku.

KSZTAŁT- jaka butelka dla noworodka?

Jeśli chodzi o kształt to jest to tylko i wyłącznie kwestia wygody. Klasyczne, proste butelki łatwo się czyści, bo nie mają trudno dostępnych zakamarków, jednak profilowane są wygodniejsze w trzymaniu przez rodzica i małe rączki dziecka.

RODZAJ- jaka butelka dla dziecka?

Ale jaka ta butelka? Mamy na rynku wspaniałe butelki antylkolkowe, które pomagają maleństwu odprowadzać powietrze na zewnątrz, mamy różne rodzaje smoczków w tych butelkach np. najlepsze to te przypominające kobiecą pierś i mamy różne tworzywa z którego wykonana jest butelka dla noworodka, są butelki szklane, butelki plastikowe i silikonowe.

Dziś właśnie o szklanych butelkach. Butelka szklana, z hartowanego szkła, jest elegancka i subtelna, zapewnia wysoki poziom higieny a do tego długo trzyma ciepło pokarmu.
Plastikowa butelka dla niemowląt powinna być bezpieczna, jednak niekiedy nie ma badań na temat szkodliwości niektórych substancji dodawanych do utwardzenia plastiku z którego zrobiona jest butelka i dopiero po czasie okazuje się, że jest to substancja niebezpieczna. Tak było z BPA, która obecnie jest zakazana, ale nadal jest jeszcze kilka innych ryzykownych substancji używanych w wytwarzaniu plastiku, które mogą wpływać na układ nerwowy, hormonalny i obciążać serce. Mogą przenikać do żywości a mały organizm nie jest na tyle odporny, by z nimi walczyć.
Nie możemy jednak popadać w paranoję, że wszystko nas truje, ale można się zdecydować na szkło, które jednak jest najbezpieczniejszym materiałem i poleca się je nawet dzieciom z alergią. Szkło jest mniej podatne na mikro zadrapania, więc nie rozwijają się w nich grzyby, nie nasiąka też zapachami. I jakie jesteśmy przy tym Eko bo można ją recyklingować.
Szklana butelka dla niemowląt wygląda całkiem inaczej niż ta używana dawniej, ma nowy design, wyróżnia ją nowoczesne, ciekawe wzornictwo. Obecnie wiele szklanych butelek wykonanych jest ze szkła boro-krzemianowego (szkło techniczne), które doskonale znosi duże różnice termiczne, np. wyjęcie z lodówki i nalanie wrzącej wody.
Szklana butelka dla niemowląt już się nie tłucze
Butelki szklane są niechętnie wybierane, bo łatwo się tłukącą, więc można jej używać dla niemowląt, jednak starsze dzieci nie mogą samodzielnie jej trzymać. I oto pojawiają się na rynku silikonowe nakładki na butelki, które je chronią w czasie upadku. Są to takie osłonki na butelki, bardzo wytrzymałe, butelka nie rozbije się, upadając nawet z dużej wysokości.

HIGIENA podczas karmienia dziecka

Butelkę należy myć natychmiast po karmieniu, tak by nie rozwinęły się w niej bakterie. Do mycia stosujemy zwykły płyn do naczyń i szczotkę, a bezpośrednio przed karmieniem butelkę i smoczek trzeba wyparzyć lub wysterylizować. Sterylizator to urządzenie do którego wkładasz wszystko naraz i w parę sekund masz higienicznie czyste akcesoria.

Karmienie butelką − jakie akcesoria mogą się przydać?

1. Podgrzewacz do butelek
2. Sterylizator
3. Szczotka do butelek
4. pokrowiec termiczny na butelkę
5. Suszarka lub stojak na butelki.

Ranking 2022 Butelki szklane dla niemowląt dzieci

W rankingu umieściłam butelki dla noworodka do 3 miesięcy (butelki dla noworodka 120-150ml) oraz te powyżej 3 miesięcy ( butelki dla noworodka 250ml).

1.LOVI Butelka szklana dla dziecka DIAMOND

Opinie: Wytrzymałe szkło, nie rysuje się, pozostaje krystaliczne, bardzo dobry zakup. Zdrowy surowiec: szkło borowo-krzemowe. Ma smoczek, który nie zaburza odruchu ssania u dziecka.

2.Eco Viking Antykolkowa Butelka Szklana

Opinie: butelka wytrzymała nagłą zmianę temperatury a dokładniej rozmrożenie odciągniętego pokarmu  we wrzącej wodzie. Jest lekka, ma antykolkowy smoczek dla noworodków i niemowląt i co najważniejsze jest w silikonowej oprawie ochronnej dzięki czemu się nie tłucze.

3.Canpol babies butelka szklana szeroka antykolkowa 

Opinie: jestem bardzo zadowolona, butelka jest fantastyczna w czyszczeniu, nie ma osadu, myję ją w zmywarce i wyparzam w mikrofalówce. Jedna z lepszych butelek, bez zbędnych udziwnień a do tego jest super lekka, jej waga porównywalna do tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Ma wyraźną miarkę. Dość wytrzymała, przeżyła upadek na płytki.

4.Tommee Tippee Butelka Szklana

Opinie: dobrej jakości szklane butelki, znanej firmy. U nas się sprawdza. Jestem zadowolona z zakupu.

5.Philips Avent Szklana Butelka dla Niemowląt Natural

Opinie: nie odbarwia się nawet po soczkach marchewkowych, pozostaje czysta. Szybko się schładza i nagrzewa. Mimo, że szklana nie stłukła się na płytkach ani na panelach. Nie śmierdzi jak z plastiku. Kupiłabym ją ponownie.

Czekam na wasze opinie na temat butelek szklanych dla dzieci jakich wy używacie?

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2.8]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz