Jaka poduszka do karmienia dziecka

Jaka poduszka do karmienia dziecka najlepsza? Ranking 2019

Poduszka do karmienia dziecka to fantastyczny pomysł na to, by ułatwić mamom życie i pozwolić na odpoczynek podczas karmienia. Nie miałam o tym pojęcia do momentu kiedy nie kupiłam jej mojej koleżance a potem sobie. Jest tania, bo kosztuje około 50 zł a jest to coś bez czego nie wyobrażam sobie macierzyństwa.
Jej budowa jest bardzo prosta, lecz o tym która poduszka jest najlepsza decyduje, to co ma w środku. Częste karmienie dziecka znacznie obciąża nasz kręgosłup, a ta poduszka daje wielką wygodę dla pleców i ramion.

Pomaga również niemowlakowi, gdyż znajduje się on w odpowiedniej pozycji przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo niestrawności, czego przyczyną są nadmierne gazy i kolki. Poducha nie krępuje ruchów dziecka i pozwala mu na swobodne ułożenie.

Zalety poduszki do karmienia dziecka o których nie miałaś pojęcia

Bardzo przydaje się na początku karmienia piersią. Noworodek, leżąc na poduszce do karmienia znajduje się na odpowiedniej wysokości, jest zapewniony kontakt brzuszek do brzuszka-tak jak zalecają położne. Dziecko jest w dobrej odległości od piersi, ma uniesioną główkę i jest w stanie chwycić i zassać brodawkę w odpowiednim miejscu a to bardzo ważne, gdyż dobre zassanie nie powoduje ran. Fantastycznie sprawdza się również przy karmieniu spod pachy.
Gdy już początki laktacji masz opanowane i zgrywacie się z dzieckiem, dzięki poduszce masz wolne ręce, gdy karmisz. My- mamy najlepiej wiemy, że ogromną część dnia i nocy poświęcamy właśnie na karmienie i świetnie, gdy możemy czas karmienia wykorzystać na przeglądanie wiadomości w telefonie lub czytanie książki a dziecko jest bezpieczne.

Leży, je, Tobie nie cierpną ręce i masz czas dla siebie. Cud.
Poduszka do karmienia przyda się również w późniejszym czasie, gdy zaczniemy karmienie butelką. Dziecko jest w odpowiedniej pozycji. Nie ma takiej sytuacji, że stos poduszek czy koce które są układane zamiast poduszki do karmienia wywracają się.

Nie boli też ręka. Pozycja dziecka jest stabilna. No po prostu, Ameryka. Poduszka do karmienia pomoże również tacie, który chce nakarmić dziecko butelką.

Ułatwia mu ułożenie dziecka we właściwy sposób i nie musi się obawiać, że dziecko mu się wyśliźnie z rąk. Jeżeli masz problemy z laktacją i przechodzisz na mleko modyfikowane warto wiedzieć jakie mleko dla niemowląt wybrać.
W późniejszym okresie poduszkę do karmienia możesz wykorzystać jako kojec dla dziecka. Jest dobrym zabezpieczeniem, gdy dziecko uczy się siadać.
Ja sama wykorzystuję poduszkę do spania na niej. Układam ją pod głową, jest na prawdę wygodna.

Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia dziecka?

Powiem wprost, żeby było jasne, wybierz poduszkę bardzo mocno wypełnioną, nie płaską. Nie może wyglądać jak rozwałkowany rogal, czyli niska z samego tylko poliestru. Musi być dość mocno wypełniona. Koniecznie w środku powinien być granulat styropianowy lub silikonowy.

Kulki muszą być w całej poduszce i musi być nabita. Wysoka. Dość ciężka, gdy jest nowa. Oczywiście może mieć gadżety typu metki, żeby dziecko się nimi bawiło pobudzając swoje zmysły, ale to nie jest kluczowe. Najważniejsze jest jej wypełnienie. Oczywiście sprawdźcie atesty, moja ma jakość potwierdzoną przez PZH.

Co jest w środku poduszki do karmienia dziecka

Poduszka do karmienia styropianowa lub silikonowa- czyli granulat ze styropianu lub silikonu. Bardzo dobre. Ceny od 50 zł. Polecam. Wystarczą tylko dla jednego dziecka do roku czasu, gdyż styropian zanika i poduszka staje się coraz cieńsza.
Poduszka do karmienia z pianką- z pianką termoaktywną (pianką memory), drogie, kilkaset złotych lub z pianą poliuretanową.
Poduszka do karmienia poliestrowa- mogą robić się w niej wgłębienia i może się odkształcać.
Poduszka do karmienia orkiszowa- Ja bym jej nie wybrała, ale jest naturalna i nie uczula.

Pisałam także o:

Nawilżacz powietrza dla dziecka- jaki wybrać?

Jaki smoczek dla dziecka? Mój RANKING 2018/2019

Jaka butelka dla noworodka? Ranking 2019

Jaki laktator wybrać? Kiedy kupić? Ranking 2019

 

Kształt poduszki do karmienia dziecka

– klasyczna poduszka do karmienia w kształcie rogala czy fasolki. Najlepsza. Chodzi tylko o to by dokładnie przylegała do talii bez dodatkowego podtrzymywania. Służy tylko do karmienia, nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży. Może być wykorzystywana po okresie karmienia do spania lub do zabawy z dzieckiem.
-w kształcie litery „C”, jest większa od rogala, można ją wykorzystać w czasie ciąży, a potem do karmienia, ale nie jest tak wygodna jak rogal. Wady: jest dość duża.
-złamanego wałka wiązane z tyłu, można z nich korzystać w ciąży i w okresie karmienia.

Mój Ranking poduszek do karmienia dziecka 2019:

1. Mój wybór: poduszka do karmienia dziecka firmy TY I MY , styropianowe wypełnienie, rogal.

opinia: moim zdaniem odpowiednio mocno wypełniona, dzięki czemu ma dobry kształt i sprężystość przez długi czas. Obszycie jest zdejmowane, materiał z jednej strony poduszki jest mięciutki i ma delikatne wypukłości które wtulają się w ciało, z drugiej bawełnianą część która zapewnia higienę. Ma atesty. Polecam, bo jest sprawdzona.

2. Poduszka CEBUSZKA firmy Cebababy, 112 zł, wypełnienie mikroperła styropianowa, duża litera C

poduszka do karmienia dziecka

3. Poduszka do karmienia Chicco Boppy – woodsie cena od 79 zł-99 zł, wypełnienie poliester.

4. Fasolka Premium od firmy Motherhood cena 120,00 zł, poliestrowe wypełnienie, miękki welur.

poduszka do karmienia dziecka

poduszka do karmienia dziecka

5. ERGOBABY PODUSZKA DO KARMIENIA – GREY, cena 313 zł, wypełnienie z mocnej pianki, oryginalny design

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. zosienka pisze:

  uważajcie na poduchy z kulkami silikonowymi. To nie są kulki takie jak się człowiekowi wydaje. To jest po prostu jakaś watolina czy coś, niby pozwijana jak kulki ale jak weźmiesz taka poduchę na kolana to jest po prostu zwykła bardziej nabita poduszka, która później stanie się przejechanym , płaskim rogalem. Nie jest w stanie dobrze podtrzymać dziecka gdy się spłaszczy. Tylko styropianowe wypełnienia się sprawdzają!!

 2. nowotka pisze:

  piękne wzory na tych poduszkach 🙂

 3. Maritka pisze:

  tyle rodzai tych poduszek że można się pogubić, jak ze wszystkim zresztą. Teraz mi się trochę rozjaśniło. Poproszę chrzestną o poduszkę do karmienia styropianową. Tylko stonowane kolory, bo dzicz taka już w kolorach ubranek i kocykach że szok.

 4. Joasia pisze:

  to jest gadżet, ja nie miałam poduszki do karmienia i nie czułam, że czegoś mi brakuje. Dziecko leży na łokciu i jest w porządku. Najważniejszy jest wygodny fotel;-)

Dodaj komentarz