Czego nie mówić świeżo upieczonej mamie?

Czego nie mówić świeżo upieczonej mamie?

Czy to żona czy przyjaciółka czy rodzina nigdy nie mów tego młodej mamie. Na pewno zapamięta na długo, że w momencie kiedy było jej naprawdę ciężko, nie miała od Ciebie wsparcia. Choć by to była najszczersza prawda, lepiej milcz J

Czego nie mówić świeżo upieczonej mamie?

  1. Że ma bałagan w domu.

No cóż wiele rzeczy musi być pod ręką, gdy niemowlaczek zgłasza głośnym krzykiem potrzebę. Nie można wciąż chować  pampersów czy nawet kosza który jest w ciągłym użyciu.

Nigdy też się tyle nie prasuje, co przy dziecku, gdyż każda rzecz (nawet ręcznik) musi być pozbawiona bakterii, za pomocą gorącej temperatury.

  1. Że o siebie nie dba.

Ona teraz dba o niemowlę. Chciałaby zadbać o siebie, iść do kosmetyczki czy fryzjera, ale pewnie ma problemy z laktacją lub raną poporodową lub jest całkowicie niewyspana i nie może zostawić młodego oseska. A noworodka nawet nie ma z kim zostawić J bo przecież nikt nie nakarmi go piersią.

  1. Że wygląda jakby jeszcze nie urodziła.

Że wygląda jakby spodziewała się kolejnego dziecka

Pewnie to prawda, że nie wygląda jak kiedyś, ale przecież urodziła dziecko. Jej ciało przeszło niezłą metamorfozę, by pomieścić 3 kg niemowlę. Potrzeba czasu, by to wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Karmiąc dziecko mama musi dużo jeść by mieć pokarm i nie jest to proste by schudnąć. Poza tym nie ma czasu na fit zakupy i komponowanie sałateczek, gdy niemowlaczek domaga się jedzenia, je więc to co jest, to co zamówi. Na schudnięcie przyjdzie czas gdy ogarnie nową rzeczywistość.

  1. Że sobie nie radzi

Że ktoś inny/ty radził sobie lepiej

Spoko , kochająca mama nie zrobi krzywdy swojemu dziecku. A w szybkim przewijaniu się wyrobi. To, że jest przemęczona, ma bałagan a dziecko płacze, nie znaczy, że sobie nie radzi. Może Ci się wydaje, że Ty radziłaś sobie lepiej lub że inne mamy radzą sobie lepiej, ale każda mama to mistrzyni świata i to cud, że ogarnia cały ten Armagedon i trzeba ją wspierać, chwalić a nie krytykować. Uwierz, ona i tak sama, nieraz, zastanawia się czy dobrze robi, czy nie za mało daje swojemu dziecku, więc nie trzeba jej jeszcze dodatkowych kopniaków.

  1. Że jej dziecko jest brzydkie/grube/dziwne itp.

To dziecko, na które patrzysz może dla Ciebie nie jest najpiękniejsze na świecie, ale dla jego rodziców jest. I o to chodzi, tak stworzyła to natura, że twoje dziecko jest dla ciebie najpiękniejsze. Dla kogoś innego pewnie nie jest, ale to nie powód by je krytykować. To cios w serce mamy i taty.  Takich słów się nie wybacza. To nie do pomyślenia by coś takiego powiedzieć rodzicom niemowlaczka. Gdy maluch Ci się nie podoba, to najlepiej nie powiedzieć nic, niż go krytykować.

pisałem również o :Jaki materac do łóżeczka?

Mata edukacyjna dla dziecka jaką wybrać?

Termometr dla dziecka jaki wybrać opinie rankingi
Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka? elektryczna, soniczna, pierwsza

Więcej informacji na blogu:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz